ARSENAL PREŽIVEO DERBI Londona i nastavio šampionsku trku u Premijer ligi!
FK Arsenal, Foto: Zac Goodwin / PA Images / Profimedia

bilo je vrelo

Savladali Totenhem

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem na gostovanju u velikom derbiju 35. kola Premijer lige rezultatom 3:2.

Tobdžije su nakon prvog poluvremena imali ubedljivu prednost ood 3:0. strelci su bili Hojberg u 15. minut autogol. Saka u 27. minutu i Haverc 38 minutu.

Činilo se da će Arsenal zabeležiti laku i ubedljivu pobedu, ali tako nisu mislili igrači domaćeg tima.

Nakon greške golmana Raje, Totenhem je samnjio golom Romera u 64. minutu, a dramu je uneo Son golom iz penala u 87. minutu.

Arsenal je tako otišao na +4 u odnosu na Mančester siti, koji, doduše, ima i dva odigrana meča manje.

Arsenal ima 80 bodova iz 35 mečeva,Mančester siti 76 iz 33 meča.

Totenhem je ovim porazom prilično doveo u pitanje plasman u Ligu šampiona, pošto mu četvrtoplasirana Aston Vila beži sedam bodova, s tim da "pevci" imaju dva meča manje.

Arsenal će u sledećem kolu Premijer lige doćekati Bornmut, dok će Totenhem naredne sedmice najpre gostovati Čelsiju, a potom i Liverpulu.